PRZESTYMULOWANIE, zwane także PRZEBODŹCOWANIEM / PRZECIĄŻENIEM UKŁADU NERWOWEGO

Zjawisko przebodźcowania dotyka coraz większej liczby dzieci – zarówno niemowląt, jak i starszych maluchów. Nadmiar bodźców wzrokowych, słuchowych, dotykowych i węchowych płynących z otoczenia niekorzystnie wpływa na układ nerwowy i powoduje trudności w rozwoju dziecka.

Szczególnie podatne są na niego osoby wysoko wrażliwe i nadreaktywne sensorycznie, dla których współczesny świat i tempo życia to często „za dużo, za mocno, za szybko” warto więc wiedzieć, co możemy robić w takiej sytuacji, by wesprzeć małego człowieka w kryzysie.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Twoje dziecko z zaburzeniami SI jest "nie do wyciszenia"? lesteś zmęczona(y)i przebodźcowana(y) jego nadaktywnością? ZAPISZ SIĘ ΝΑ WEBINAR!”

BEZPŁATNY WEBINAR dla opiekunów dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej🙂– „5 mitów o małych wulkanach energii z zaburzeniami SI i o tym, jak je skutecznie wyciszać”.

6 lipca (w czwartek) o 20.00 〽️

Na webinarze prowadząca Gabrysia Stankiewicz:

➡️Rozprawi się z 5 bardzo popularnymi mitami na temat dzieci z zaburzeniami SI, które mogą udaremniać nasze dążenia do wyciszenia dziecka,

➡️Opowie o tym, jakie podejście sprawdzi się lepiej i będzie bardziej dostosowane do wyjątkowych potrzeb tych dzieci,

➡️Podzieli się konkretnymi strategiami wyciszającymi,

➡️Podpowie, czego lepiej unikać, by niechcący nie zaszkodzić dziecku.

Więcej szczegółów i formularz zapisu znajdziecie na tej stronie:

https://kurs.rodzicielskiewyzwania.pl/strona-zapisu/Rodzicielskie wyzwania

Rodzicielskie wyzwania