III Piknik rodzinny już za nami!!!

W sobotę 11.09.2021 r. w Świetlicy Wiejskiej przy ul. Miedzianej 69 w Osieku odbył się III Piknik dla Rodzin Zastępczych i ich podopiecznych z terenu powiatu lubińskiego, zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Pieczy Zastępczej w Lubinie w ramach Kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze „Podziel się domem”. Impreza została objęta honorowym patronatem Pana Adama Myrdy, Starosty Lubińskiego. Pasterskiego błogosławieństwa udzielił Jego Eminencja ksiądz Andrzej Siemieniewski, Biskup Legnicki. Swoją obecnością na pikniku zaszczycili zaproszeni goście Pan Adam Myrda, Starosta Lubiński, Pani Barbara Danek, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubinie oraz Pani Gabriela Jednorał, gł. specjalista Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie.

Spotkanie miało na celu zintegrowanie środowiska zastępczego, podziękowanie obecnym rodzicom zastępczym za trud i zaangażowanie w wychowanie dzieci oraz promowanie idei rodzicielstwa zastępczego w powiecie lubińskim. W uroczystości wzięło udział ok. 30 rodzin zastępczych wraz z wychowankami. Dopisała pogoda oraz świetne humory uczestników. Rodzice zastępczy mieli okazję spotkać się w swoim gronie, wymienić się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Nie brakowało poczęstunku oraz słodkości.

Piknik obfitował w liczne atrakcje: zabawy sportowo – ruchowe (gra w piłkę ręczną, piłkę nożną, koszykówkę, badmintona, kręgle, tenis stołowy), plac zabaw dla maluchów, dmuchana zjeżdżalnia, skakanie na trampolinie, puszczanie baniek mydlanych, kącik artystyczny i malowanie palcami na folii, przejażdżka koniem, zabawa z psem i pokaz pracy psa terapeuty. Ponadto przedstawiciel Klubu HDK „Maltański Legion” przeprowadził instruktaż pierwszej pomocy dla uczestników pikniku, odbyła się prezentacja pojazdów służbowych policji i straży pożarnej. Możliwe było również wykonanie pamiątkowego zdjęcia w Fotobudce. Mistrzynie Polski w piłce ręcznej MKS Zagłębie Lubin aktywnie uczestniczyły w zabawie z dziećmi, a maskotki Zagłębia Lubin, Krecik i Krecikowa rozweselały swoją obecnością uczestników pikniku. Dzięki uprzejmości Szkoły „Pascal” oraz zaangażowaniu animatorów i Minionka, którzy rozdawali balony i malowali uczestnikom twarze, dzieci otrzymały upominki w ramach przeprowadzonej podczas pikniku loterii fantowej.

Powiatowy Ośrodek Pieczy Zastępczej w Lubinie pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie i okazaną pomoc w organizacji Pikniku między innymi Starostwu Powiatowemu w Lubinie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lubinie, Pani Gabrieli Jednorał koordynującej kampanię „Mie(dź) Rodzinę”, Regionalnemu Centrum Sportu w Lubinie, mistrzyniom Polski w piłce ręcznej MKS Zagłębie Lubin, przedstawicielom klubu piłki nożnej KGHM Zagłębie Lubin S. A., Szkole „Pascal” w Lubinie, Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, Powiatowej Straży Pożarnej w Lubinie, Klubowi HDK „Maltański Legion”, przedstawicielowi „Folwarku i Stajni Osiek” Sp. z o.o., Pani Małgorzacie Greniuk prowadzącej „Edu Master Team” oraz Panu Krzysztofowi Lewickiemu.

Dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie, które traktujemy, jako wyraz dobroci oraz chęci niesienia pomocy innym.