III Świąteczna Akademia Talentów

W piątek 06.12.2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, odbyła się „III Świąteczna Akademia Talentów”, którą zorganizował Powiatowy Ośrodek Pieczy Zastępczej w Lubinie dla dzieci w wieku 2-8 lat umieszczonych w rodzinnych formach pieczy zastępczej z terenu powiatu lubińskiego. Uroczystość patronatem honorowym objął Pan Adam Myrda, Starosta Lubiński i J. E. ks. Zbigniew Kiernikowski, Biskup Legnicki. Na zabawę mikołajkową przybyło 31 rodzin zastępczych i 46 dzieci. Ponadto swoją obecnością zaszczycił nas Pan Kamil Polak – Salomon, Członek Zarządu Powiatu Lubińskiego, życząc zebranym wspaniałej zabawy i Wesołych Świąt.

Tradycją imprezy stało się zdobienie bombek choinkowych, dekorowanie pierniczków oraz spisywanie życzeń na serduszkach, które przez okres bożonarodzeniowy będą zdobiły drzewka świąteczne w siedzibie Ośrodka. Jak co roku dzieci prezentowały swoje uzdolnienia podczas tzw. „Talent Show” śpiewając, recytując wiersze, grając na instrumentach, tańcząc oraz pokazując umiejętność żonglowania piłką. Każdy z uczestników otrzymał upominek. Uatrakcyjnieniem zabawy była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w foto-budce. Nie zabrakło również Św. Mikołaja, który obdarował każde dziecko świąteczną paczką. Zwieńczeniem wieczoru było wspólne kolędowanie przybyłych gości i pracowników Ośrodka.

Szczególne podziękowania należą się Dyrektorowi MDK-u w Lubinie za udostępnienie sali, właścicielom Domu Weselnego „Stefan” w Lubinie i Firmy RAG w Lubinie za poczęstunek, Starostwu Powiatowemu w Lubinie za ufundowanie foto-budki oraz sponsorom, m. in.: za pomoc w przygotowaniu paczek dla najmłodszych.