Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada 2019 r.

zdjęcie dzien misia

Pracownicy Powiatowego Ośrodka Pieczy Zastępczej w Lubinie w dniu 25.11.2019 r. przyłączyli się do obchodów święta naszych małych przyjaciół z dzieciństwa. Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku. Pluszowy miś, to o nim mowa.

Historia powstania PLUSZOWEGO MISIA

Skąd wzięły się pluszowe misie? Podobno wszystko zaczęło się w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Jeden z jego kompanów postrzelił małego niedźwiadka, ale Roosvelt kazał uwolnić zwierzątko.

Jego „akt łaski” stał się inspiracją dla Clifforda Berrymana, który uwiecznił to na rysunku. Rysunek znalazł się z kolei w gazecie THE WASHINGTON POST i natchnął Morrisa Mitchoma do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy (za przyzwoleniem prezydenta).

Takie są początki pluszowego misia. Obecnie maskotki produkowane są na całym świecie i stały się najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Wyobrażacie sobie dzieciństwo bez misia?

Dzień Misia – 25 listopad

Dzień Misia obchodzimy go 25 listopada. Święto to jest bardzo młode – pierwszy Dzień Pluszowego Misia był obchodzony w 2002 roku.


I tak właśnie pluszowe misie przytulane są do dziś przez dzieci na całym świecie.